Tento víkend si ZADARMO vyzkoušej nejnovější prkna od Delight Alliance Surfboards! Rezervuj si klasicky session a na vlně budou čekat borci co ti půjčí co budeš chtít! Sobota celý den a neděle dopoledne. Událost tady
Zjisti víc na sockách
POZOR: ve Vltavě je momentálně 44.4 m3/s vody, což znamená, že Povodí nemá povinnost nám sklopit klapku jezu. Ve zkratce, do odvolání nepoteče voda! Momentálně řešíme jak dlouho tenhle stav bude trvat a dáme vědět! Díky za pochopení, tým V.Š.
UPDATE PÁTEK 22. 9.: tento víkend rušíme vstupní kurzy, pokud by ale zázračně začala téct voda, otevřeme alespoň klasické open ježdění.  Sledujte rezervační systém a naše socky. Neustále můžete jezdit i na paddleboardech a trénovat klidnější vodu pod kanálem.

INFO K REZERVACÍM

Na první vstupní hodinu buď V LODĚNICI (viz mapa zde) minimálně 30 minut před začátkem lekce! Potřebujeme tě oblíct, vysvětlit základy a dojít na vlnu. Na tvoje vlastní open ježdění je lepší být taky dřív, ale to už je na tobě.

Povinné vybavení na vlnu i kanál jsou helma a vesta. Boty doporučujeme. Leash si připevni od pasu nahoru, třeba na pásek, a nebo jezdi bez něj.

Pokud už nejdeš na vstupní lekci kde je instruktor, silně doporučujeme, aby alespoň jeden z lidí na session měl u sebe mobil (třeba v drybagu). Nikdy nevíš, kdy bude potřeba řešit proč neteče voda (přihlaš se do naší WA skupiny a tam můžeš napsat v případě problémů). Ještě víc se hodí pokud by se třeba někdo zranil a bylo by potřeba volat záchranku.

Platné rezervace jsou nutným předpokladem pro puštění vody. Před vytvořením rezervace se ujistěte, že jste seznámeni s podmínkami sportoviště a informacemi o aktuálních podmínkách (počasí a potřebné vybavení, přístup na sportovište a pod.). Pokud budou na termín přihlášeni méně než 3 sportovci, vyhrazujeme si právo termín zrušit.

Pokud jdeš surfovat poprvé, musíš absolvovat první lekci s instruktorem, kde se dozvíš základy river surfingu a jak se na vlnu bezpečně dostat. Přístup přes plavební komory není možný! Prosíme, nepokoušejte se k dráze dostat přes prostory Povodí. Po první lekci se ti rezervačním systému otevře možnost rezervovat termíny pro samostatné surfaře.

Pokud jdeš poprvé na divokou vodu, následuj surfaře na konec kanálu a využij výjezdový kanál. Viz mapka na naší stránce Kontakt.

Pokud chceš jezdit, musíš si vytvořit uživatelský účet a udělat si rezervaci na vybraný termín. U surfu potřebujeme aby si rezervaci udělal každý člověk sám za sebe (potřebujeme abychom věděli, že máš vstupní zaškolení, resp. ti po něm mohli v systému přidělit označení surfaře schopného jít na vlnu "bez dozoru". Taky je to proto, abychom odkliknutím rezervačních podmínek měli od každého elektronické potvrzení, že souhlasí, že souhlasí se vstupními podmínkami, že jde na vlastní bezpečnost atd.). V systému pak vidíš obsazenost (například 2/4 znamená, že jsou už 2 rezervace z maximálních 4 možných). Kalendář si můžeš filtrovat modrými tlačítky nahoře podle kategorií.

Rezervace je možné udělat nejpozději 1 hodinu dopředu. Pokud v tu chvíli nejsou alespoň 3 lidé na session, ta bude zrušena (méně lidí nestačí na zaplacení vody z elektrárny). Vám pak přijde info do mailu a budou vráceny kredity (fun fact: fanatici si někdy kupují více vstupů na jednu session, aby se jezdilo, když je málo lidí). Toto neplatí pro vstupní lekci, tu jezdíme vždy, i s jedním člověkem.

Jaký je rozdíl mezi balíčky a kredity? Balíčky se vztahují pouze na jízdy. Nakupuješ konkrétní počet jízd. Čím víc jízd na vlnu nakoupíš najednou, tím levněji jezdíš. Kredity fungují v podstatě jako peněženka – každý kredit odpovídá 1 Kč a můžeš je použít na různé služby, nejen na jízdy. Výhodou kreditů je, že nemusíš pokaždé tahat kreditní kartu, a v případě stornování ti vrátíme kredity zpět.

Můžu si koupit balíček jízd za kredity? Ne, balíčky nelze koupit za kredity.

Co když stornuju jízdu, kterou jsem zaplatil z balíčku jízd? Pokud stornuješ jízdu včas, tato jízda se ti vrátí zpět do tvého balíčku a budeš ji moci využít příště.

Další potřebné jezdce a informace můžete sehnat i na naší WhatsApp skupině pro riders. Zvací link je zde.

Asi máš před první lekcí spoustu dotazů. Než nám ale napíšeš, mrkni se prosím na naše FAQ, kde je spousta informací, které se ti budou hodit. Nezapomeň si přečíst informace u rezervací a pokud ani to nepomůže zkus náš vyhledávač. Jestli ani potom nenajdeš odpověď na svoji otázku, tak nám napiš na mail. Jsme sdružení dobrovolníků a Vlnu Štvanice provozujeme bez nároku na honorář ve svém volném čase při normální práci. Proto nám moc ulehčíš práci, když si nejdříve přečteš veškeré info uvedené v odkazech výše, než nám pošleš mail nebo zprávu na FB/IG, díky moc za pochopení, tým VŠ.
Kdo vás bude trénovat

Naši instruktoři

Zajišťujeme vstupní lekce seznamující s lokálními specifiky kanálu a bezpečností.
I profi tréninky šredení mezi kachnami.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Julie

Pokud hledáš extrémně zapáleného člena komunity Vlny Štvanice, právě jsi našel/a! Julča je surfařka, která se na štvanickou vlnu postavila až v květnu, ale zároveň z ní už neslezla. Shredí tak, že jí to i kluci můžou závidět. Pokud se k ní na lekci přihlásíš, poradí ti skvěle, protože má i svoje začátky ještě v živé paměti :). Je důkaz toho, že když se chce, všechno jde 🤙🏼🏄‍♀️.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Honza

Honza je klasickej srdcař. Miluje štvanickej beton, stejně jako bunkry v Cabbretonu. Když už nikdo nemá sílu jít do vody, Honza tam je. Řídí se heslem: „Žiješ tak, jak chceš umřít?“ Roky testoval holky v Maximu, na motorce projel indický slumy, nutil místní malovat zadky a vynalezl podivnou pilulku Audiopill.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Vojta

Jeden z mnoha Vojtů ve spolku Vlny Štvanice. Při surfování vyznává jednoduché pravidlo: “Nejlepší surfař na session byl ten, který si to nejvíc užil.” A od toho, aby sis svou session užil, je tu i Vojta! Pomůže ti na první lekci, zapracujete na tréninku nebo ti rád poradí s výběrem správného surfu a dalšího vybavení.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Verča

Závodní plavání vyměnila za adrenalinovější sporty jako lezení na písku a freeride v Krkonoších. A zamilovala se do surfování. Protože je ale její duše z části ekoterorista a strojař, který miluje vše udržitelné, lokální a samodomo vyrobené, očarovala ji představa river surfové vlny v Praze. A tak se snaží dělat vše, co mezi prací laserového inženýra stihne, aby Vlny Štvanice fungovaly a žádný surfař nešel ke dnu.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Zuzka

Naše španělka. Častěji ji asi potkáš surfovat v oceánu než na řece, ale když se ti povede s ní na vlnu zajít, tak vedle skvělých rad do začátku odejdeš s plnýma baterkama pozitivní energie. Zuzka, její odzbrojující úsměv a nekonečně pozitivní nálada ti pomůžou překonat veškerý strach a obavy z první lekce na Štvanici 😉

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Janoš

Naučím tě základy bezpečnosti v kanálu, surfový postoj a jak nastoupit na prkno. Zbytek je na tobě. To všechno v plynulé slovenštině s východňárskym přízvukem. A jo… ješte ti můžu ukázat, jak lze vyřezat finy z kuchyňského prkénka, když nějaké zlomíš – a to zlomíš!

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Dan

Dan, moc hodnej kluk, co si koupil dodávku, aby se v ní mohl převlíkat na surf. Nikdo neví, proč si nepočkal na jaro, ale aspoň má super historku. Na surfu jezdí tak, že vám z toho bude přecházet zrak. Nikdo moc nechápe, proč si kupuje pořád nový prkna. Jako instruktor vám milerád podrží, i prkno na vodě.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Vojta

Dřív řezal s Eposem 257 reklamní billboardy, ale teď se pro změnu rozhodl řezat zatáčky na Štvanici. Vojta je nejuniverzálnější člen naší crew. Na raftu s tebou a tvoji partou sjede celý kanál a nezacáká si při tom ani sluneční brýle, při lekci na kajaku ti předá svoje skills z juniorských vodáckých let a na nově ti i ukáže, jak na kvalitní pražský river surfing. Jako bonus si večer stoupne na stůl a odmoderuje klidně narozeniny tvojí mámy.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Štěpán

Štěpán, můžeš mu říkat trenére. Nejradši drží v ruce pivo nebo surf! Bezpečnost je pro něj na prvním místě, takže si s vámi ťukne až po pořádný session 🤙🏻 Riversurfu už se pár let věnuje, ale ví, že furt je co zlepšovat ✌🏻

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Jenda

Kluk co od mala skejtuje, teď přičichnul k river surfingu a zamiloval se do něj. Chce být první, kdo na naší vlně odjede kickflip 🤙Jeho motto je: Enjoy the ride!

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Petr

Od té doby, co si pořídil dodávku, má podezřele hodně kamarádů, hlavně když potřebují něco přestěhovat. Minulou zimu na Štvanici odjel ve 4/3 neoprenu, a bude vám tvrdit, že to bylo v pohodě, ale my víme, že z toho dodnes má hypotermii.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Mates

Tohle je Matyáš, má blbej humor, ale šredí parádně! Je přesvědčený, že na naší vlně nejde mít špatnou session. Přece jenom jsme Štvanice, a ne Štvahorrible.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Terezka

Terezie v roce 2018 zjistila, že existují i jiné sporty než freestyle snowboarding a objevila surfování. Od té doby konečně přestala brečet, když roztaje sníh a má sice bohatší sportovní repertoár, ale o to míň peněz. I na dalších prknech je jako doma, ať už jde o river surf, wakeboard nebo wakesurf. Ráda by kolem sebe měla početnější girls crew, která se bude vzájemně hecovat a podporovat.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Janek

Zamkněte dcery, zamkněte matky... Janek je ve městě a jeho kladélko je hladové. Na vlně dává nesmysly, učit se od něj proto dává smysl! Zanedbává hygienu a ke svéprávnosti má daleko. Kdybyste ho našli, jak bezcílně bloumá Prahou, vlídně mu připomeňte, že má kolem krku cedulku s adresou a že díky ní trefí domů.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Matyáš

Surfingu propadnul v roce 2008, kdy ho poprvé zkusil na kempu v Peniche. Od té doby dělá všechno proto, aby mohl u oceánu trávit co nejvíc času (na úkor jeho kdysi nadějné právnické kariéry). V roce 2014 vyhrál mistrovství ČR a SR v surfingu a dodnes se tím chlubí. Někdy tou dobou si taky udělal ISA Level 1 licenci surfovýho instruktora, ale pak neplatil poplatky, takže už mu dávno propadla. Kromě surfování má Matyáš rád všechny druhy pohybu, divnou muziku a filmy a chytrý knížky. Svýmu humoru často nerozumí ani sám, tak se mu za to nesmějte. Z nějakýho důvodu Matyáš rád lidem říká, jak by měli dělat věci, co dělaj, a proto je ideálním instruktorem.

Instrukroři Vlny Štvanice, riversurf v centru Prahy
Martin

Martin se v životě projel na nejednom prkně a pokud mu k tomu přidáte vodu, je ve svém živlu. Ve vodě ho najdete v jakémkoliv ročním období v různých koutech světa a když budete mít štěstí, tak vám k tomu možná i zazpívá.

posun nahoru

Přátelé

Prkna v půjčovně máme ze SurfDog, neopreny a vybavení od Sooruz Surficata.cz i Hiko a nic by nebylo možné bez Povodí Vltavy 🤍