Shaper Liam Bulgen stojí ve své dílně, průhled na tenisové hřiště, surfboard na stole

Loděnice

Surfhouse, cowork, tělocvična i hnízdečko vlhkých neoprenů. Co všechno najdeš v baráku?

pránájáma hatha střecha pes-dolu súrja-namaskár ujjayi sattva

blok spike concave rocker raily finy glasing

Sídlí u nás Pražskej serfovej klub

Mega spřátelená parta surfařů má u nás kancl a základnu! Jsme sice dva různé spolky, ale tak propojené, že spousta z nás je členem obou a příbuzenské vztahy se incestně mísí :-). Společně chodíme opravovat hráz i loděnici, společně jezdíme, závodíme i opékáme buřty.

PSK pořádá své vlastní pravidelné river surfové tréninky, trénují surfskate, v zimě mají i tréninky surfařského plavání v bazéně. Cvičí, posilují a kalí :-). Všechno najdete na webu Pražskýho serfovýho klubu, mají i svůj vlastní rezervační systém.

Tým PSK pořádal na jaře 2023 první a hned perfektní závody Finbreaker na Štvanici. Výsledky heatů zde. Akce včetně komentovaného přímého přenosu a mezinárodní účasti! Zvuk ve videu níže je cca od 2h:50.

Pod článkem o Liamovi je ještě fotka exhibice PSK v surfskejtu - v bowlu skejtparku z druhé strany naší Loděnice.

Pražské závody Finbreaker, muž sedí a kouká na monitor, vzadu surfař
Jeli jsme 5h livestream ze závodu

Supermega profi event kámo :-)

muž s vrtačkou a další co staví surfařskou vlnu, dřevo
S vrtačkou Matyáš Menšík, předseda PSK, při stavbě konstrukce Vlny Štvanice. Datováno 2022

Neopakovatelný moment? Opravy hráze bohužel vypadají skoro stejně pomalu každý druhý víkend. Přijď nám helpnout jestli chceš jezdit.

Surfařka ve vodě, modrá lycra, Quiksilver, směje se
A Terezka!

Spolu s Matyášem dva hlavní tahouni dění PSK!

Koncert, kytarista, open air
Afterparty Finbreakeru 2023

Na kytaru hraje Janek, zlatý šampion letošního ročníku a taky trenér riversurfových lekcí v PSK. Viz jejich web.

sušenky a samolepky na dřevěném stole
Hrozně moc promyšlenej marketing

Chápeš. Kolečko a kolečko. Nic ve tvaru nafouklýho kapra v cukrárně nebylo.

výherci závodů v surfu, medaile, smějí se
Vítězové finbreakeru 2023

Na to kdo je kdo si najdi ve výsledcích nebo přijď jezdit k nám na Vlnu a většinu z nich tam potkáš.

Na Štvanici je dílna shapera Liama z Jihoafrické republiky

Shaper je ten, co shapuje (dělá) surfová prkna. A u nás v baráku jednoho máme. V Česku je to samozřejmě věc naprosto unikátní, stejně jako celá Štvanice :-). Liam by se tím neuživil, má to jako hobby, takže jeho časové možnosti jsou vysoce limitované, ale najdete ho u nás každou volnou chvilku.

Chceš nové speciální custom prkno nebo zachránit svoje starý? Liama můžeš kontaktovat na Instagramu nebo přes WA na (+420) 607 220 268.

Liam surfový shaper natírá surfboard v dílně
Liam

"Stále nevěřím tomu, že vůbec jde surfovat v Praze. V Jihoafrické republice jsem se snažil surfovat na téměř všem, včetně mikrovln (6 palců) a big waves (20 stop). Letos jsem v Praze surfoval na vlnách, které jsou úplně jiné než cokoli, co jsem za svých skoro 40 let surfování zažil."
Foto: Václav Jedlička

Liam surfový shaper stojí v tílku v dílně
Liamova dílna na Štvanici v Praze.

Zaskoč sem domluvit tvojí custom desku nebo třeba jen koupit leash.

Liam surfový shaper natírá surfboard v dílně
Nestačí vyshapovat prkno, musí být i krásný

Liam Bulgen maluje zázraky na Štváně.

Liam surfový shaper se zákaznicí v neoprenu v dílně
Nářadí zdědil Liam po tátovi v JARu

Jdeš na session? Proč se nestavit u shapera a probrat svoje nový prkno :-)

Liam surfový shaper sedí a dívá se do objektivu, v pozadí lexfery
Liam je sympaťák a umí i afrikánsky

Jojo, to je takový to mlaskání :-).

Liamův příběh

Se surfováním jsem začal ve čtyřech letech a závodil jsem na shortboardech i longboardech. Přestal jsem surfovat na soutěžích a zaměřil jsem svou energii na kreslení nových linií na vlnách tím, že jsem k nim přistupoval jinak. Kapské město je rájem studené vody. Je to jedna z nejunikátnějších oblastí na světě, kde najdete nejrůznější typy vln. Vždycky se tu najde nějaká dobrá vlna, a pokud tomu věnujete čas, můžete často surfovat na nepřeplněných vlnách.

V širší surfařské komunitě Kapského Města jsem měl pověst člověka, který porušuje pravidla tím, že se ve vlnách vybízí a jezdí na netradičních plavidlech. Surfaři mi dali jméno 'Frother', protože jsem se při surfování tak rozvášnil, že jsem pěnil jako pes, který jde na procházku.

Mám oceněnovanou sbírku surfových prken a surfových tiskovin

Moje prkna jsou zapůjčena v surfařském muzeu a jedno prkno se objevilo v původním filmu Endless Summer (Nekonečné léto). V osmdesátých letech se surfová prkna předávala grommetům (juniorským surfařům) a my jsme na nich museli surfovat, dokud se na nich už nedalo surfovat. Tehdy jsem si začal opravovat vlastní prkna a opravdu pozorovat různé konstrukce. Když mi bylo 18, začal jsem pracovat na částečný úvazek v továrně na surfová prkna jako brusič. Pozoroval jsem, jak se surfová prkna zasklívají a brousí. Později jsem se s otcem naučil tvarovat tradiční dutá dřevěná surfová prkna ještě předtím, než se dřevěná surfová prkna stala populární. Naučil jsem se techniky, které vyvinuli první průkopníci surfů téměř před sto lety. V pozdějších letech jsem měl možnost strávit nějaký čas s uznávanými tvůrci surfových prken a naučit se jejich metody. Vlastní surfová prkna jsem začal vyrábět z nutnosti, protože jsem nemohl najít vhodná prkna pro svůj styl, přístup a vlny, na kterých jsem surfoval.

Vítěz mezinárodní shaperské soutěže Vissla Surf

Do Prahy jsem se přestěhoval v době pandemie a chodil jsem po podivném prázdném městě a jediným únikem bylo snění o surfování. Inspirovala mě krajina a ve volném čase jsem si z pražských předmětů vyrobil upcyklované surfové prkno. Do designu jsem zakomponoval biomimikry a prkno šlo velmi dobře při testování v irském line-upu. Návrh se stal vítězem mezinárodní soutěže designu Vissla Surf.

Jsem vděčný, že mohu být součástí a zažívat výjimečné období na vznikající české surfové scéně. Osobně mám pocit, že ačkoli je místní surfová scéna v porovnání s jinými zeměmi EU mladší, věřím, že její jedinečnost má všechny předpoklady aby ovlivnila surfovou scénu v mnohem širším okolí. Chci místním surfařům pomáhat tím, že jim nabídnu cenově dostupný lokální profesionální servis.

Moje značka CHAPTER je průkopníkem nové generace originálních udržitelných surfařských plavidel, která jsou stavěna pro různé druhy vln. Těším se, kam nás tahle "nová česká vlna" zavede. Čekají nás vzrušující časy. Profil Liamovy značky CHAPTER v angličtině.

Skejtový bowl, kluk dropuje na surfskejtu okraj, spousta lidí , party, Mystic skejt bowl

Český svaz surfingu

Popravdě jsou to dost podobný lidi jako Pražskej serfovej klub, takže náhodička, sedí... taky u nás 😜 A hlavně jezdí!!!
Tohle sdružení je speciální tím, že je pod tím česká serfová repre, celá river surf tour atd. Webovky svazu Českýho surfingu s aktualitami najdeš tady.

ISA World Surfing Games v El Salvadoru, česká výprava surfařů
ISA World Surfing Games v El Salvadoru

Historicky první česká výprava na MS. Zařídil Český svaz surfingu

muž a dívka s českou vlajkou, ISA World Surfing Games v El Salvadoru, česká výprava surfařů
ISA World Surfing Games v El Salvadoru

Něco hodně s vlajkou

ISA World Surfing Games v El Salvadoru, česká výprava surfařů před autobusem
Česká parta v Jižní Americe

ISA World Surfing Games v El Salvadoru

ISA World Surfing Games v El Salvadoru, česká výprava surfařů, jásají u moře na ramenou nesou dívku
ISA World Surfing Games v El Salvadoru

Aj holky samozřejmě

ISA World Surfing Games v El Salvadoru, česká výprava surfařů s českou vlajkou
A zase ten Matyáš (vpravo :-)

Šéf výpravy

Muži na žlutém raftu v kanálu divoké vody na štvanici, šílené, než se převrátí
8bitová grafika hra surfing

Gamesa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat.

Cowork, tělocvična, půjčovna surfového vybavení a lodí, beach

Tohle všechno a mnohem věcí, na který jsme teď zapoměli najdeš u nás v loděnici / surfhousu.

Tělocvična a surfhause Vlny Štvanice
Tělocvična

Můžeš si zajít zacvičit - akce vidíš v rezervačním systému. A nebo si můžeš prostor naopak pronajmout a něco tu podniknout ty.

Cowork Vlny Štvanice, muž v kulichu
Cowork

Hledáme fajn lidi, který tu s náma vydrží a my s nima. Pronájem na měsíc za pár peněz. Napiš na mail. Největší pecka je, že kdykoli odběhneš surfovat a zase se hned vrátíš a jedeš na vlnách internetu.

Půjčovna surf vybavení, surf, neopren, impact vesta, helma
Půjčovna surfového a vodáckého vybavení

Info a ceny v rezervačním systému. Dostaneš i skříňku. Můžeš si na rok pronajmout i skříňku v riders šatně a nemusíš pak tahat prkno nebo loď domů.

neopreny, půjčovna vybavení
Nebo si přines svoje věci

Můžeš si přinést komplet svoje vybavení, nebo jednotlivé kusy, nikomu nic nenutíme. Většinou si lidi na začátek půjčují a pak se postupně dovybavují.

Beach volejbalové hřiště
Bechové hřiště

Na pronájem v rezervačním systému

Vodní kanál Štvanice, kanoe, branky, beton, řeka

Czech Move fyzio

Projekt CzechMove je projekt mladých začínajících a neznuděných fyzioterapeutů a lidí z oboru, kteří stvořili toto sdružení aby posunuli sportovní přípravu na moderní level. Na všech sportovních úrovních.

Kvalitní komplexní příprava zahrnuje spolupráci trenérů, fyzioterapeutů ivýživových poradců. Dobře nastavený trénink má vliv na samotnou výkonnost a zároveň slouží jako prevence před vznikem zranění. Takže ať už to se sportem myslíš vážně, nebo je to jen doplňková aktivita v tvém životě, není na škodu se nad tvým plánem zamyslet a zkonzultovat ho s lidmi, kteří se v tomto odvětví pohybují.

V areálu Vln Štvanice lidé z Czech Move zprostředkovávají jak skupinové, tak individuální služby. Máš možnost se přihlásit na kruhový trénink s Markétou Jandovou a potrápit tělo, nebo se zaměřit na pohybový aparát ze více zdravotního hlediska s Adélou Haňurovou. V rámci individuální péče zase nabízíme masáže nebo individuální zdravotní a kondiční cvičení. Stačí se podívat do rezervačního systému a zarezervovat si termín.

Jóga

Jógu u nás cvičí několik lektorů. Například Barbora Tuzarová. Bára se věnuje především hatha vinyasa józe. Skladbu jejích lekcí ovlivňují i poznatky z moderní fyzioterapie, přesto ale věří, že tradiční východní jógová filosofie má své místo i ve zrychleném světě 21. století. Inspirací je pro ni hlavně klasická osmidílná stezka jógy od Pataňdžaliho. Absolvovala kurz 200HR Yoga Teacher Training pod vedením Václava Krejčíka a americké Yoga Alliance, v listopadu 2023 se chystá na intenzivní rozšiřující 300HR lektorský trénink ve stylu advanced vinyasy do Řecka. 

Bára Jůzová cvičí jógu pod Hiltonem s výhledem na Štvanici
Barbora Tuzarová - jóga

Koukni na Báry Instáč nebo rovnou na termíny rezervací.

Dívka na horách, helma, šátek, cop, Czech Move
Adéla Haňurová, Czech Move

Ještě studuje fyzioterapii na 3. lékařské fakultě. Bokem vede i horolezecké tréninky.

Dívka u moře ve žlutém svetru, tančí, Czech Move
Markéta Jandová, Czech Move

Tanečnice, choreografka a křehká bytost, která vám dá slušně do těla. Foto: Delia Spatareanu

Bára Jůzová, závody maraton České Budějovice
Ještě jednou jogínka Bára

Ať víte, že u nás se lidi hejbou rádi na vodě i na souši :-)

tlačítko zpět nahoru

Novinky do mailu

Získej zprávy o river surfingu a dění na nejlepším ostrově v Praze

Kdykoli se můžeš odhlásit, o nic nejde. Posíláme střídmě.
Zásady ochrany osobních údajů
.
Díky! 🤙 Někdy něco pošleme.
Shit! 😢 Při odesílání formuláře se něco pokazilo.
Dívka ve svetru, Vlny Štvanice, otevírá grill