Asi máš před první lekcí spoustu dotazů. Než nám ale napíšeš, mrkni se prosím na naše FAQ, kde je spousta informací, které se ti budou hodit. Nezapomeň si přečíst informace u rezervací a pokud ani to nepomůže zkus náš vyhledávač. Jestli ani potom nenajdeš odpověď na svoji otázku, tak nám napiš na mail. Jsme sdružení dobrovolníků a Vlnu Štvanice provozujeme bez nároku na honorář ve svém volném čase při normální práci. Proto nám moc ulehčíš práci, když si nejdříve přečteš veškeré info uvedené v odkazech výše, než nám pošleš mail nebo zprávu na FB/IG, díky moc za pochopení, tým VŠ.
Lokace

jak se K NÁM dostat

Loděnice

To je místo odkud vyrážíme jezdit, místo kde máme šatny, sprchy, uschovaná prkna i lodě, máme tu tělocvičnu a prostě celou základnu. Je to na Štvanici hned za Mysic skate parkem, v sousedství tenisových kurtů. Sem půjdeš třeba na jógu, beach, surfskate nebo na přednášku. Přesné místo na what3words.

přístup PRO DIVÁKY

Pro nikoho bohužel není možný vstup na vlnu suchou nohou přes zdymadlo Povodí Vltavy! Tedy ani pro diváky. Nepokoušejte se to projít přes zdymadla!! Jen ve výjimečných případech (novináři) jsme schopni vybavit jednorázové speciální povolení. Zatím je tedy možné akci sledovat jen z mostu a břehu u Hiltonu, viz. mapka.

PŘÍSTUP Pro surfaře

Jak se tam přesně dostat ti ukážeme na první tréninkové lekci s intruktorem. To je jeden z důvodů proč je děláme. Meeting point je naše loděnice a odtud ti poprvé ukážeme cestu.
Cesta je naznačená na mapce. Po kamenech se dá sejít na kotviště vedoucí podél břehu. Při sestupu je po pravé straně plot, jehož obejitím se dostanete na molo. Potom musíte doplavat do prostřed řeky a po betonové zídce dojít asi 200 metrů k vlně, kde se zase kousek doplave. A stejnou cestou zpátky.

PŘÍSTUP Pro vodáky

Stejně jako pro všechny platí, že není možné projít přes zdymadla (je za to vysoká pokuta) od Povodí Vltavy. Musíš tedy vyrazit stejně jako surfaři sestupem po kamenech kolem plotu u tenisových kurtů (viz mapka). Taky můžeš přijet po vodě proti proudu někde od Palmovky nebo z Karlína. Nezapomeň si ale prosím udělat předem rezervaci a zaplatit vstup. Budeš mít jistotu, že poteče voda a zároveň přispěješ na to, abychom mohli kanál provozovat i nadále.

Mapa ostrova Vlny Štvanice jak se dostat na surf a divokou vodu, přístup do kanálu, odkud se dívat
Klikni na červený pin v mapě a...

Nech se navigovat

Tým

Hardcore jádro spolku Vlny Štvanice

Friends

Prkna v půjčovně máme ze SurfDog, neopreny a vybavení od Sooruz i Hiko a nic by nebylo možné bez Povodí Vltavy!

skok zpět na stránce nahoru

Loděnice

Tenhle dům jsme dobrovolnickými brigádami vydupali z prachu. Najdeš tu základnu jediného surfařského spotu v Praze. Tady se taky sejdeme před první lekcí. Meeting point je na u nás zahradě před tenisem.

By clicking Sign Up you're confirming that you agree with our Terms and Conditions.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Dům Loděnice a Surf house Vlny Štvanice, vedle Mystic Skateparku a tenisových hřišt
Dort s jahodami ozdobený čokoládovou surfovou finou
Kdo jsme

Náš tým jsou dobrovolníci

Vlny Štvanice, z.s. je nestátní a nezisková organizace založena vodáky a surfaři. Není příjemcem žádných dotací ani grantů. Právní formou se jedná o spolek zapsaný Městského soudu v Praze. Za účelem realizaci vlny musela organizace vykoupit po realizaci kampaně na HitHitu movitý majetek tvořící dráhu na Štvanici od Ministerstva obrany za částku 380 000 Kč. Na tento nečekaný výdaj organizace získala prostředky prostřednictvím finančních půjček od členů spolku.
"Hey, guys! ❤️🔥 I am very grateful for this amazing days I have spent here. Each one of you made my experience even better. You are awesome and this place is amazing! Thank You! And btw, Thun is waiting :-)."

Evgenia from Switzerland

Slalomová dráha

Historie slalomové dráhy

Slalomová dráha byla původním záměrem přestavby vodního díla v 80. letech. Z této doby pochází také tribuna pod hotelem Hilton, která nikdy nenabyla svého původního významu a je mementem ambicí, které původní autoři záměru s dílem měli. V roce 2003 plánoval v místě vybudovat "White Water Park" slalomář, creekař a trenér Filip Jančar. V roce 2004 převzal iniciativu armádní sportovní klub Dukla a zejména snahou Luboše Hilgerta se podařilo vybudovat první verzi dráhy, která v následujících letech prošla několika úpravami. Od roku 2020 jednal o možném převzetí s MAČR Martin Leskovjan (na fotce).

Vizi rozvoje a přesunu kanálu najdeš na naší stránce Divoká voda.

Martin Leskovjan na historickém snímku z vln Štvanice
Ikona surfaře

QR platba

Chceš zaplatit za zlomenou finu v půjčovně, na rychlo doplatit lekci na místě, přihodit za pivko na naší party nebo snad podpořit nás jen tak z lásky k surfu? Pošli peníze na účet: 298946244/0300 a vyplň částku. Nebo použij QR kód zde.

QR kod pro platbu v bance Vlny Štvanice